Google Adwords Danışmanlığı 

Google Adwords danışmanlığı, dijital reklam araçlarından bir tanesi olan Google Adwords ile ilgili sunulan danışmanlık hizmetlerini ifade etmektedir. Bu doğrultuda öncelikle Google Adwrods ile ilgili detaylı bilgi vermek çok daha doğru olacaktır. 

24 Temmuz 2018'den beri Google Ads olarak adlandırılan Google Adwords, Google sonuçlarının ilk sayfasına reklam yerleştirmenizi sağlayan bir hizmettir. Google Ads, Google'da hizmetlerinizi / ürünlerinizi arayan bilinçli talebe müdahale etmenin en hızlı yoludur. Google Ads reklamlarının tıklama başına ödeme (ppc) ödeme modeli vardır. Bu model yalnızca reklama tıklanması durumunda bir ücretin ödendiği anlamına gelir. Bu nedenle,bir Google Adwords danışmanı, müşterilerinin iş hedeflerini en üst düzeye çıkarmak için Adwords kampanyalarını optimize etme becerisine sahip olmalıdır. 

Google Adwords Danışmanlığı Kapsamı

Google Adwords danışmanlığının kapsamını aşağıdaki gibi ifade edebiliriz. 

Sonuç izleme: Herhangi bir dijital pazarlama kampanyasının temel yönlerinden biri, sonuçların ölçülmesi ve her şeyden önce dönüşümlerin izlenmesidir. Bu firmaların ve Google'ın yapay zekasının kampanyayı optimize etmesine olanak tanır. Bir ölçüm planının tasarımı ve uygulanması, Google Ads danışmanı olmayan bir kişi için kolay bir işlem değildir.

Sürekli optimizasyon: Araç seçimine ve ilk tasarıma ek olarak, bir profesyonel, kampanyayı her gün optimize eder. Kullanıcının yolunun tüm yönleri için meydana gelen optimizasyonlar, bütçe kullanımını optimize etmeye ve özünde aynı yatırımla daha büyük sonuçlar elde etmeye olanak tanır.

Raporlar ve stratejiler:  Bir dijital pazarlama danışmanı, her zaman kampanyanın tüm temel performans göstergelerini müşteriyle paylaştığı ayrıntılı bir rapor sunar. Danışman ve girişimci arasındaki bir çatışmada işlenen veriler, işletmeye rehberlik edecek temel bilgiler haline gelebilir.

Google Adwords Kampanyası Nasıl Hazırlanır?

Google AdWords, Arama Motoru Optimizasyonunda olduğu gibi fakat farklı şekillerde anahtar kelime mantığıyla çalışır. Her Google Ads müşterisi, kullanıcıların belirli bir ürünü aramak için kullandıkları sorgular için ücretli reklamları tetikleyen anahtar kelimelerin kullanımı doğrultusunda ödeme yaparak kendi reklam kampanyalarını başlatma olanağına sahiptir. Açıkçası, en etkili kelimeler aynı zamanda reklamcılar arasında en tartışmalı olanlar ve pahalı olanlardır. Bu nokta da belirlenen anahtar kelimelere reklam verilerek kullanıcıların web sitelerini ziyaret etmeleri sağlanır.