E-Ticaret Yazılım ve Danışmanlık

E-ticaret yazılım ve danışmanlık online ortamda kişilerin ve firmaların ürünlerini satabilmesi için gerekli olan yazılım ve danışmanlık hizmetlerinin sunulması şeklinde ifade edilebilir. 

Basitçe ifade etmek gerekirse, e-ticaret sadece mobil uygulamalar ve internet gibi elektronik yollarla ürün alıp satma sürecidir. E-ticaret hem çevrimiçi alışveriş hem de çevrimiçi alışverişin yanı sıra elektronik işlemleri ifade eder. E-ticaret, son birkaç on yılda popülaritesini muazzam bir şekilde artırdı ve bir anlamda geleneksel mağazaların yerini alıyor .

E-ticaret, küresel ölçekte ürün satın almanıza ve satmanıza olanak tanır. Günde yirmi dört saat boyunca satın alma işlemi yapabileceğiniz bir mağaza olan e-ticaret siteleri hem firmaların hem de tüketicilerin çeşitli avantajlar elde edebilmesi mümkündür.

E-Ticaretin Sağladığı Faydaları

E-ticaretin sağladığı faydaları aşağıdaki gibi detaylandırabiliriz. 

Global Erişim 

Geleneksel mağazalar ile coğrafi olarak yakındaki pazarlarla sınırlama söz konusudur. E-ticarette bu sınırlama yoktur. Bunun yerine, dijital e-ticaret işiniz aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerindeki herkese satış yapabilirsiniz.

Her Zaman Açık

Fiziksel işletmelerin genellikle sınırlı çalışma saatleri vardır. Ancak çevrimiçi bir e-ticaret mağazası, yılın 365 günü, haftanın yedi günü, günde 24 saat "açık" kalır. Bu, müşteri için son derece uygun ve satıcılar için mükemmel bir fırsat.

Maliyet Tasarrufları

E-ticaret şirketleri, fiziksel mağazalardan  önemli ölçüde daha düşük işletme maliyetlerine sahiptir. Kira yok, işe alınacak ve ödenecek personel yok ve sabit işletme maliyetleri çok az. Bu durum e-ticaret mağazalarını fiyat açısından son derece rekabetçi kılar ve bu da genellikle pazar payını büyük ölçüde artırır.

Otomatik Envanter Yönetimi 

Çevrimiçi elektronik araçlar ve üçüncü taraf satıcıların kullanımıyla envanter yönetimini otomatikleştirmek çok daha kolaydır. Bu durum e-ticaret şirketlerinin envanter ve işletme maliyetlerinde milyarlarca dolar tasarruf etmesini sağlar. Envanter yönetimi de giderek daha sofistike hale geldiğini ifade edebiliriz.

Niş Pazar Hakimiyeti 

Düşük işletme maliyetleri, ideal müşterinizi hedefleme i ve bir e-ticaret sitesine liderlik eden küresel bir kitleye ulaşma nedeniyle işletmelerinizin karlılığını sağlar.

Siz de e-ticaret yazılımları ve danışmanlığı ile bu faydalardan kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.